Sporty wirtualne – forBET Liga 2017-12-21T10:53:41+00:00

ForBET Liga Polska

O rozgrywkach

Liga Polska forBETu jest to przygotowana dla Graczy specjalna liga, złożona z 16 drużyn, które regularnie walczą o zwycięstwo w 30 kolejkach. Gracz może obstawiać różne rodzaje zakładów znane być może z prawdziwych zakładów sportowych takie jak 1X2, dokładny wynik itp.

Drużyny

Przedstawiamy szesnaście drużyn Wirtualnej Ligi Polskiej forBETu.

 •  Biała Białystok

 •  Lwy Gdańsk

 •  Niebiescy Opole

 •  Zieloni Radom

 •  Pyry Poznań

 •  Rycerze Łódź

 •  Miedź Lubin

 •  Oponki Olsztyn

 •  Mutra Lublin

 •  Pasy Kraków

 •  Wojsko Wrocław

 •  Żyleta W-wa

 •  Koguty Zabrze

 •  Sztorm Szczecin

 •  Śledzie Gdynia

 •  Gwiazda Kraków

Rodzaje zakładów

Zakład standardowy, pojedynczy (singiel)
Zakłady typu 1, X, 2 stanowią standardowy i najprostszy rodzaj zakładów, stosowany przez wszystkich bukmacherów. Polega on na wytypowaniu wyniku danego zdarzenia, np. zwycięstwa gospodarzy.
1 – zwycięstwo gospodarzy
X – remis
2 – zwycięstwo gości

Zakład podwójnej szansy (tzw. typ z podpórką)
Jeżeli nie jesteś do końca pewien, czy dana drużyna wygra, możesz skorzystać właśnie z tego zakładu. Tutaj wybierasz typy:
1X – wygrywasz  przy wygranej gospodarzy lub przy remisie
X2 – wygrywasz przy remisie lub wygranej gości
12 – wygrywasz przy wygranej gospodarzy lub wygranej gości, przegrywasz, gdy padnie remis
Kursy oferowane na zakłady podwójnej szansy są oczywiście dużo niższe niż przy pojedynczym typie standardowym.

Handicap
Jeżeli jeden z zawodników lub zespołów jest zdecydowanym faworytem spotkania, bukmacher oferuje zakład handicap. Polega on na tym, że słabszemu zawodnikowi dopisuje określoną liczbę punktów lub goli. Zakłady typu handicap zostały wprowadzone, żeby wyrównać kursy obu drużyn. W piłce nożnej możesz spotkać się np. z handicapem -1 lub +1. Pierwszy z nich oznacza, że na starcie faworytowi spotkania odejmuje się jednego gola, drugi zaś, że drużynie słabszej do końcowego wyniku dodaje się jedną bramkę.

Dokładny wynik
Zakład ten dotyczy piłki nożnej i tenisa. Zawierany jest w celu wytypowania dokładnego rezultatu spotkania, czyli liczby goli obu drużyn w piłce nożnej lub liczby setów w tenisie. Twój zakład wygrywa, jeżeli wytypujesz dokładny wynik danego meczu. Kursy przy typowaniu precyzyjnego wyniku są dużo wyższe i wynoszą na najbardziej prawdopodobny wynik: 6,0 – 10,0. Warto więc czasami zagrać na dokładny wynik, bo może to przynieść naprawdę satysfakcjonującą wygraną.

Pierwsza połowa / cały mecz
Zakład ten polega na wytypowaniu rezultatu pierwszej połowy i całego meczu. Aby cały zakład wygrał, oba typy na obie połowy muszą być trafne. Istnieje dziewięć możliwych kombinacji typów w tym zakładzie (H = zwycięstwo gospodarzy, A = zwycięstwo gości, D = remis):  H/H, H/D, H/A, D/H, D/D, D/A, A/H, A/D, A/A. Kurs takiego zakładu również jest dość wysoki.

Pierwszy / ostatni strzelec gola
W zakładzie tym typuje się strzelca pierwszego lub ostatniego gola w meczu, bez względu na drużynę. Są to dwa autonomiczne zakłady, więc musisz określić, czy jest to zakład na pierwszego, czy ostatniego strzelca gola.

Połowa z większą ilością bramek
W tym zakładzie typujesz, w której połowie meczu padnie więcej bramek. Do wyboru masz trzy opcje: w pierwszej połowie, w drugiej połowie lub ta sama liczba bramek w obu połowach.

Remis – nie ma zakładu
Typując tego rodzaju zakład, obstawiasz wygraną drużyny wymienionej jako pierwsza lub wygraną drużyny wymienionej jako druga. Gdy spotkanie zakończy się remisem, bukmacher zwraca Ci stawkę.

Czas pierwszego gola
Zakład ten polega na określeniu, w jakim przedziale czasu padnie pierwsza bramka. Masz do wyboru określone przedziały czasowe, np. typując 1-10 min., obstawiasz, że stanie się to w pierwszych dziesięciu minutach spotkania.

Zakłady specjalne
Dotyczą aktualnych i ciekawych wydarzeń społeczno-kulturalnych. Co prawda, jest ich niewiele, ale zawsze można znaleźć coś dla siebie, np. kto zdobędzie Oscara lub kto wygra popularny program telewizyjny. Poza tym, przy bardziej prestiżowych zdarzeniach (Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata lub Europy) oferujemy dodatkowe zakłady specjalne, na przykład o to, czy Nikolic ustrzeli hat trick w potyczce z rywalem.

Ilość kartek (poniżej/powyżej)
Zakład polega na wytypowaniu ile kartek pokaże sędzia zawodnikom uczestniczącym w grze (kartki dla zawodników rezerwowych oraz pokazane po zakończeniu meczu nie są zaliczane). W tym zakładzie czerwona oraz druga żółta kartka liczy się podwójnie (jako 2 kartki). Jeden zawodnik może „zdobyć” maksymalnie 3 kartki (1 za pierwszą żółtą kartkę i 2 za drugą żółtą lub bezpośrednią czerwoną kartkę).

Poniżej/Powyżej x punktów kartkowych
Zakład polega na wytypowaniu ilości punktów kartkowych zgodnie z następującymi zasadami: żółta kartka – 10 punktów, czerwona lub druga żółta kartka – 25 punktów. Jeden zawodnik może „zdobyć” maksymalnie 35 punktów (10 za żółtą kartkę i 25 za drugą żółtą lub bezpośrednią czerwoną kartkę). Do zakładu zaliczają się kartki pokazane tylko zawodnikom uczestniczącym w grze oraz w czasie trwania meczu (kartki dla zawodników rezerwowych oraz pokazane po zakończeniu spotkania nie są zaliczane).